درباره ی ما

دفتر نهاد رهبری دانشگاه شهید رجائی در راستای مأموریت دینی ـ فرهنگی خود در دانشگاه پس بررسی‌های متعدد فعالیتهای دینی خود و مجموعه‌های دیگر دانشگاه و با نیاز سنجی شرایط کنونی جامعه و دانشگاه به این نتیجه رسید که یکی از بهترین روش‌ها جهت ارتقاء سطح دینی و معرفتی دانشجویان، تشکیل حوزه دانشگاهی در داخل دانشگاه است. لذا اين دفتر اقدام به برگزاری دوره مقدماتی حوزه دانشگاهی در ماه‌های آبان و آذر 1392 نمود تا بازخوردی مناسب جهت اجراي کامل آن بدست آورد و از طرفی پیگیریهای لازم را جهت رسمی شدن این مرکز نمود. پس از تلاش‌هاي مستمر نتایج بسیار مناسبی را در این راستا کسب شد؛. با شروع دوره حدود 50 نفر از دانشجویان، همكاران و اساتيد در اين دوره ثبت نام نمودند و هماهنگی‌های صورت گرفته با دو حوزه علمیه مجاور دانشگاه (حوزه امام خمینی زيرنظر حاج آقای صدیقی و حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) زيرنظر حاج آقای تقوایی)، شرایط مناسبی جهت تشکیل رسمی این مركز در دانشگاه فراهم نمود.

در این دوره 5 کلاس برای برادران و 4 کلاس برای خواهران به صورت مجزا برگزار گردید.

پس از برگزاری دوره مقدماتی حوزه دانشجویی، بازخورد مناسبی جهت راه اندازی رسمی آن فراهم گردید.

پس از آن دوره مقدماتی از ترم زمستان با ثبت نام رسمی آغاز  به کار نمود و هم اکنون کلاس های خواهران و برادران به طور مجزا با اساتید مجرب در حال برگزاری است.

همچنین علاوه بر کلاس ها، حلقه های معرفتی  ،کارگاه آموزشی ، اردو  و... از جمله فعالیتهای حوزه دانشجویی دانشگاه شهید رجایی می باشد.

 

 

اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1735
 بازدید امروز : 78
 کل بازدید : 320399
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.71