چاپ        ارسال به دوست

مسابقه حل مسئله در قاب دوربین

توضیح نکات در خصوص مسابقه

نکاتی که در خصوص مسابقه حل مسئله در قاب دوربین باید مورد توجه ویژه قرار گیرد:

در گام دوم انقلاب و در عصر جدید مقاومت، آنچه که موجب قوی شدن کشور می‌شود؛ بی‌شک افزایش قدرت نقش آفرینی جوانان این کشور در حل مسائل جامعه است.

به تصویر کشیدن حل مساله در قاب دوربین، یکی از الگوهای همیشگی و بسیار کارآمدی است که می‌تواند انجام این واجب فوری (نقش آفرینی جوانان) را تسهیل و تسریع کرده و برکات و امتیازات زیادی برخوردار است؛ از جمله:

۱. به تصویر کشیدن ایده‌ها و اقدامات جوانان و تولید حجم انبوهی از آثار رسانه‌ای، امید و خودباوری در جوانان برای ورود به این عرصه را، افزایش داده و  نهضت حل مسأله و نقش آفرینی تخصصی را موجب خواهد شد.

۲. جوانان مؤمن انقلابی در دو مهارت بسیار مهم حل مسأله و نقش آفرین رسانه ای (که از پایه‌ای‌ترین عناصر کارآمدی و قدرت بخشی به فعالیت جوانان است)، تقویت می‌شوند.

۳. بستری است برای آماده سازی هر ساله معرفت‌جویان حوزه و دیگر جوانان دانشجو و طلبه برای ارائه طرح‌ها و ایده‌های خود در محضر رهبر فرزانه انقلاب؛ الگویی که سطح دیدار با حضرت آقا را، طبق مطالبه ایشان ارتقا خواهد داد.

ملاحظاتی که شرکت در مسابقه را برای معرفت‌جویان و دانشجویان راحت‌تر می‌کند:

۱. در این مسابقه لازم نیست که حتما طرح و ایده به اقدام و خروجی رسیده باشد؛ بلکه می‌توان در مقابل دوربین قرار گرفت و در سه دقیقه طرح و ایده را فقط شرح داد.

۲. اگر به راه حل و ایده هم نرسیده‌ایم، حتی می‌توان خود مشکل و مسأله و آسیب‌ها و اهمیتش را با فیلم‌های موبایلی به گونه‌ای به تصویر کشید که موجب گفتمان‌سازی، روشنگری و حرکت بخشی در عموم مردم شده و یا از مسئولان حل آن را مطالبه کرد.

۳. در گام نخست الزامی به تشکیل کارگروه نیست بلکه می‌توان به صورت فردی هم در مسابقه شرکت کرد. پخش آثار و فیلم‌ها در آینده، خود موجب تشکیل گروهی از افراد دغدغه‌مند خواهد شد.

۴. فیلم‌ها می‌تواند از عملکرد و ایده‌های خود ما نباشد؛ بلکه با به تصویر کشیدن ایده‌های برتر دیگران و الگوسازی خالصانه از *افراد و مجموعه‌های کارآمد، اثری ممتاز را برای شرکت در مسابقه خلق کرد.

مهلت ارسال آثار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸

جوایز

نفرات اول: ۱۰ میلیون ریال
نفرات دوم: ۷ میلیون ریال
نفرات سوم: ۵ میلیون ریال

ارسال آثار (فقط در ایتا و بله) به: @adhodatdanesh

کانال مسابقه (فقط در ایتا): @hodatdanesh


١١:٤٨ - يکشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٦٨٢٢٨    /    تعداد نمایش : ٣٠٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 109219
 بازدید امروز : 137
 کل بازدید : 510563
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 3.80