چاپ        ارسال به دوست

جهاد تحول

برگزاری دوره جامع تعلیم و تربیت اسلامی ( جهاد تحول )

اهمیت اهداف متعالی و تمدن‌ساز #انقلاب_اسلامی و رسالت مهم دانشگاهیان، به خصوص #فرهنگیان و #دانشجو_معلمان در تحقق آن، پرداختن به بحث دانشگاه اسلامی (به جهت ارزش بخشی به هویت دانشگاهیان تمدن‌ساز و نیز به جهت تبیین نقش و جایگاه حوزه علوم اسلامی و مأموریتش در تناسب با دانشگاه اسلامی) را، ناگزیر می‌کند.

#حوزه_علوم_اسلامی_دانشگاه_شهید_رجایی با دو هدف تحقق #دانشگاه_اسلامی و #تمدن_اسلامی، با ملاحظه مقدورات و دغدغه‌های اصیل دانشجویی، خط مشی انقلابی خود را بر اساس آموزه‌ها و معارف #جامعه_ساز اسلام عزیز و ارتقای عزم دینی و توان جهاد علمی-فرهنگی دانشجو‌معلمان، دنبال می‌کند. در این مسیر، رسالت و مأموریت معلمان انقلابی، تبیینِ معرفتی شده و لوازم و روش‌های انجام مأموریت نیز، در دروس #رسالت_الهی، #نظام_اندیشه و #جهاد_اکبر، مشق می‌شود.

از سوی دیگر «#دانشگاه_تربیت_دبیر_شهید_رجایی» با نگاه به ظرفیت دانش‌آموزان رشته‌های فنی کشور، عهده‌دار تربیت مربیان فنی در آموزش و پرورش است و تأمین نیروی مربی تراز اسلام و انقلاب در این عرصه، بی‌شک نقش تعیین کننده‌ای برای امنیت ملی، رشد فنی و اقتصادیِ متعهدانه کشور، ایمان جمعی و وطن‌دوستی آیندگان خواهد داشت که تعارف‌بردار هم نیست و از این ظرفیت عظیم در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی نباید غافل شد.

«حوزه دانشجویی شهید رجایی» خود را مکلف می‌داند که #سند_تحول_بنیادین_آموزش_و_پرورش را، به عنوان مهم‌ترین اولویت نظام اسلامی در مسئله #تعلیم_و_تربیت رسمی و عمومی جمهوری اسلامی، محور کار خود قرار دهد و تلاش کند تا الگویی از یک کار جهادی و قرارگاهی تمرین شده در برابر تفکرات بیگانه (از جمله سند ۲۰۳۰ و ...) و حرکتی اثربخش در تحول نظام تعلیم و تربیت کشور ارائه نماید و به عنوان یک ظرفیت مؤثر و الهام بخش، ارزش‌های آموزشی‌ و تربیتی اسلام را که در سند تحول بنیادین گنجانده شده است، برای دانشجومعلمان علاقه‌مند و انقلابی تبیین نماید.

 بدین منظور معرفت‌جویان این مرکز، با توجه به نقش بی‌بدیل خود در تحقق دانشگاه اسلامی و افق تمدن‌سازی، در قالب اولین دوره جامع تعلیم و تربیت اسلامی با عنوان «#جهاد_تحول»، در جهت گفتمان‌سازی معرفت‌بنیان تعلیم و تربیت اسلامی گام خواهند برداشت و در نهایت، معرفت‌جوی حوزه علوم اسلامی، خود را نسبت به تحقق اهداف انقلاب اسلامی و تمدن اسلامی، مسئول مؤثر و پیش‌رو خواهد دانست.
دوره جهاد تحول با پشتیبانی مسئول محترم نهاد، عزم جهادی مسئولان محترم دانشگاه و حضور اساتید شاخص، انقلابی و برجسته‌ای چون پناهیان، رحیم‌پور ازغدی، محمدی، ذوعلم، فرشیدی، فرحانی، کعبی و ... با الهام از مبانی نظری سند تحول بنیادین و سرفصل‌هایی چون «چیستی، چرایی و چگونگی تربیت»، «اصالت فرهنگ وتربیت»، «فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی»، «نظام تربیتی در اسلام»، «نگاه انتقادی به فلسفه تعلیم و تربیت غرب»، «اخلاق معلمی» و ... در دو بازه زمانی ۲۴، ۲۵ و ۲۶ بهمن و ۱، ۲ و ۳ اسفند ماه ۹۷ و یک دوره مطالعات مجازی، در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار خواهد شد.

این دوره می‌تواند به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ برای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شکوه‌مند اسلامی باشد و به عنوان یک الگوی فاخر و یک ساختار پیشرو در عرصه تعلیم و تربیت معرفت‌بنیان شناخته شود که قطعا نویدبخش آینده‌ای درخشان‌تر برای دانشگاه و کشور خواهد بود.


٠٩:٣٦ - چهارشنبه ١ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ٦٧٨٩٢    /    تعداد نمایش : ٣٣٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 100977
 بازدید امروز : 110
 کل بازدید : 470802
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.25