چاپ        ارسال به دوست

افتتاحیه حوزه علوم اسلامی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
افتتاحیه حوزه علوم اسلامی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

افتتاحیه حوزه علوم اسلامی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

 

افتتاحیه حوزه علوم اسلامی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی باحضور حجةالاسلام حریزاوی(مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کشور)،حجةالاسلام فضلعلی(مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه) و استاد هاشمی برگزار شد.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کشور گفت: ما دانشگاهیان و طلبه های عصر انقلابی هستیم که برای ایجاد تمدن نوین اسلامی به وجود آمد و کار حوزه و دانشگاه به عنوان 2 مرکزی که زیرساخت تمدن یعنی علم و فرهنگ را آماده می کنند، ایجاد زیربناهای فکری است.

وی اظهار کرد: در حوزه علوم اسلامی موظفیم جنبه های نرم افزاری تمدن اسلامی را پیگیری کنیم و این یعنی هم تولید اندیشه و هم تولید اندیشمند.

حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، بهمن ماه 1377 با هدف تحقق عملی پیوند حوزه و دانشگاه و تربیت دانشجویان متعهد و متخصص تأسیس شد. با راه اندازی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان تهران و با گذشت 2 سال از شروع فعالیت آن و مشخص شدن توانمندیهای این حوزه و تقاضای برخی شهرستانهای کشور، حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان واحدهای خود در مراکز استانها را نیز تاسیس کرد. اهداف حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان تبیین و توصیف ماهیت، مراحل و اهداف انقلاب اسلامی، ارتقای شخصیت اخلاقی و معنوی دانشجو با توجه به اهداف تمدن اسلامی، ارتقا و عمق بخشی معرفت و اعتقادات دینی با توجه به اهداف تمدن اسلامی، ارتقای سطح تحلیل و عمل سیاسی متناسب با اهداف تمدن اسلامی، شناخت ماهیت دانشگاه اسلامی و تلاش در جهت تحول علمی و ساختاری دانشگاه و ارتقای تحلیل و فعالیت فرهنگی دانشجویان با توجه به اهداف تمدن اسلامی عنوان شده است.٠١:٣٦ - يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٦٥٨٨١    /    تعداد نمایش : ١٧١١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اوقات شرعی
نظرسنجی
آیا از محتوای سایت راضی هستید؟

زیاد
متوسط
کم
اصلا راضی نیستم

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 90442
 بازدید امروز : 140
 کل بازدید : 406522
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.82